Maszyny do wykrawania

Do grupy wykrawarek do otworów zaliczamy hydrauliczne maszyny GEKA i ALFRA. Ten typ urządzeń wykorzystywany jest do perforacji blach, płaskowników i kątowników stalowych. Cechą charakterystyczną wykrawarek hydraulicznych GEKA i ALFRA jest szybka wymiana stempli. Płynna praca zespołu hydraulicznego znacznie zwiększa żywotność narzędzi w stosunku do pras mechanicznych, gwarantuje także cichą pracę. Ze względu na trwałość oraz cenę stempli i matryc jest to najtańsza i najszybsza metoda wykrawania otworów. Za pomocą wykrojników specjalnych  można wykonywać operacje okrawania, zaokrąglania blach, czy rozdwajania płaskowników. Dodatkowym atutem jest możliwość wycinania w rurach. Tę sama funkcję pełnią wykrawarki elektryczne i ręczne ALMI, charakteryzujące się mobilnością.

ZOBACZ TAKŻE

Wykrawanie seryjne w kształtownikach

Z wykorzystaniem listwy FLIP STOP

Niezbędnym wyposażeniem uniwersalnych nożyc hydraulicznych GEKA jest listwa pozycjonująca FLIP STOP. Pozwala ona w szybki i dokładny sposób otworować długie profile stalowe. Rozstawy otworów podczas perforacji uzyskujemy dzięki systemowi regulowanych zapadek.

GEKA FLIP STOP

Wykrawanie i szlifowanie rur

Przed operacją spawania

Łączenie rur na przenikanie jest procesem polegającym na dopasowaniu krawędzi obrabianej rury, tak aby idealnie przylegała do drugiej pod zadanym kątem.

Rura na przenikanie GEKA ALMI PAX76 PAX150

Wiertarka CNC CMA TRD

Dostępna w różnych zakresach obróbczych

Model TRD jest dedykowany do wiercenia, gwintowania i frezowania profili, rur, kształtowników, kołnierzy, a przy zastosowaniu obrotnika 4 osi również możemy wiercić rury stalowe w trybie automatycznym z obrotem rury wokoło osi.