Maszyny do wykrawania

Do grupy wykrawarek do otworów zaliczamy hydrauliczne maszyny GEKA i ALFRA. Ten typ urządzeń wykorzystywany jest do perforacji blach, płaskowników i kątowników stalowych. Cechą charakterystyczną wykrawarek hydraulicznych GEKA i ALFRA jest szybka wymiana stempli. Płynna praca zespołu hydraulicznego znacznie zwiększa żywotność narzędzi w stosunku do pras mechanicznych, gwarantuje także cichą pracę. Ze względu na trwałość oraz cenę stempli i matryc jest to najtańsza i najszybsza metoda wykrawania otworów. Za pomocą wykrojników specjalnych  można wykonywać operacje okrawania, zaokrąglania blach, czy rozdwajania płaskowników. Dodatkowym atutem jest możliwość wycinania w rurach. Tę sama funkcję pełnią wykrawarki elektryczne i ręczne ALMI, charakteryzujące się mobilnością.

ZOBACZ TAKŻE

Wykrawanie seryjne w kształtownikach

Z wykorzystaniem listwy FLIP STOP

Niezbędnym wyposażeniem uniwersalnych nożyc hydraulicznych GEKA jest listwa pozycjonująca FLIP STOP. Pozwala ona w szybki i dokładny sposób otworować długie profile stalowe. Rozstawy otworów podczas perforacji uzyskujemy dzięki systemowi regulowanych zapadek.

GEKA FLIP STOP

Wykrawanie i szlifowanie rur

Przed operacją spawania

Łączenie rur na przenikanie jest procesem polegającym na dopasowaniu krawędzi obrabianej rury, tak aby idealnie przylegała do drugiej pod zadanym kątem. W uzyskaniu trwałego, jednolitego połączenia dużą rolę odgrywa przygotowanie krawędzi elementów do spawania.

Rura na przenikanie GEKA ALMI PAX76 PAX150

Wiertarka CNC CMA TRD

Dostępna w różnych zakresach obróbczych

Model TRD jest dedykowany do wiercenia, gwintowania i frezowania profili, rur, kształtowników, kołnierzy, a przy zastosowaniu obrotnika 4 osi również możemy wiercić rury stalowe w trybie automatycznym z obrotem rury wokoło osi.