CMA LOGO
Firma CMA to hiszpański producent maszyn do obróbki stali, takich jak gwinciarki i wiertarki CNC

CMA to rodzinna firma założona w mieście Alzira (Walencja) w 1989 roku, specjalizująca się w projektowaniu i produkcji maszyn CNC do wiercenia, gwintowania i frezowania metali. Aktualnie CMA produkuje dwa typy maszyn: wyspecjalizowane centra obróbcze oraz maszyny bazujące na ramieniu pantograficznym.

Bogate doświadczenie w sektorze konstruowania i rozwoju maszyn, zapewniło firmie CMA ugruntowaną pozycję na wielu rynkach europejskich. Maszyny CMA są również eksportowane do USA, Indii czy Chin. Fabryka zlokalizowana w El Pla Business Park w Alzira składa się z 3 obiektów o łącznej powierzchni 10 000 m². Na miejscu znajduje się magazyn części, lakiernia, spawalnia, montażownia, dział obróbki skrawaniem, a także dział R&D oraz kontrola jakości.

Najwięcej maszyn CMA trafia do małych i średnich firm produkcyjnych z branży obróbki i prefabrykacji stali. W przypadku gwinciarek pantograficznych klienci decydujący się na ich zakup argumentują go m.in. dokładnością wykonywanych gwintów zarówno pod kątem prostopadłości jak i tolerancji pasowania, a także powtarzalnością gwintów czy zniwelowanym ryzykiem złamania gwintownika. Drugi typ maszyn produkowany przez CMA czyli wiertarki CNC najczęściej trafia do firm, w których wiercenie odbywa się w dużych ilościach na powtarzalnych detalach. Jednym z atutów wiertarek z logiem CMA jest ich atrakcyjna cena względem dużych i rozbudowanych centrów obróbczych.

CMA button 2

Firma PAX jest wyłącznym dystrybutorem maszyn CMA na Polskim rynku. W naszym Showroomie prezentujemy maszyny wszystkich kategorii produkowanych przez CMA (wiertarki: TRD, GRD, BRD, gwinciarki: hydrauliczne, elektryczne i pneumatyczne) oraz udostępniamy je do przeprowadzenia testów na własnych detalach. Jest to świetna okazja do symulacji poprawy procesów technologicznych w Państwa firmach. W Polskich firmach działa już około 700 urządzeń tej marki z czego same wiertarki CNC stanowią niemal 150 maszyn.

Coraz częściej obserwujemy sytuację gdzie zakup wiertarki CMA pomógł naszym Klientom zwiększyć produkcję do tego stopnia, że po kilku latach wracają do nas po kolejną wiertarkę w celu zaspokojenia popytu na swoje produkty.

Kategorie:

ZOBACZ TAKŻE

Jak skutecznie przyspieszyć przygotowanie produkcji

Zalety wprowadzenia wiertarek CNC na produkcję

Wydajność to słowo-klucz dla każdej osoby zarządzającej procesem produkcyjnym. W czasie gdy coraz trudniej jest znaleźć na rynku wykwalifikowanego pracownika, rozwiązaniem może być automatyzacja procesu.

CMA GRD dno sitowe

Obróbka stali HARDOX na wiertarkach CNC

Testy dla klienta

Stal HARDOX to materiał o wyjątkowej twardości, wytrzymałości i odporności na ścieranie, co czyni ją idealnym wyborem do produkcji elementów maszyn i urządzeń, które są narażone na ciągłe zużycie i ekstremalne warunki.

CMA hardox 600 blog

Ukosowanie przy użyciu CMA TRD

Testy dla klienta

Testy ukosowania na wiertarko-frezarce CNC zostały przeprowadzone w magazynie PAX PHU, w odpowiedzi na konkretne zapotrzebowanie produkcyjne u jednego z naszych klientów. Operacje przeprowadzono z wykorzystaniem wiertarki CMA TRD 4500×600 z silnikiem głównym wrzeciona o mocy 13,1 kW

Ukosowanie blachy