Hydrauliczne maszyny do wycinania w kształtownikach

Do najbardziej efektywnych sposobów wycinania należy wycinanie przy pomocy maszyny wycinającej CNC. Napęd posuwu może być rozwiązany kilkoma różnymi sposobami. Zazwyczaj stosowany jest serwonapęd lub silnik skokowy napędzający śrubę pociągową lub pas zębaty. W zastosowaniach stawiających wyższe wymagania (z punktu widzenia długości wykrawanego kształtownika, ewentualnie prędkości posuwu) stosowane jest rozwiązanie najnowocześniejsze, silnik elektryczny liniowy. Wszystko sterowane jest przez komputer. W systemie tym - sterowania automatycznego - dużą zaletą jest możliwość zaprogramowania jakichkolwiek rozstawów nawet nieregularnych, zapisywania programów dla poszczególnych kształtowników do pamięci i ich wybór poprzez zadanie określonego numeru porządkowego oraz również funkcja umożliwiająca sprawdzanie właściwej długości kształtownika, co w wielu wypadkach umożliwia zapobieżenie produkcji braków. Oczywistą sprawą jest dokładność wykrawania.

Doradztwo techniczne:

Pawe? Wachholc
tel. +48 513 905 405
e-mail: pwachholc@pax-maszyny.pl

Jan Pawelczyk
tel. +48 505 812 505
e-mail: jpawelczyk@pax-maszyny.pl


Charakterystyka
Zdjęcie Typ Specyfikacja Charakterystyka
hpm-m HPM-M Hydrauliczna maszyna do wykonywania otworów ze sterowaniem ręcznym i odmierzaniem Nadaje się do większych partii I dla rur z większą ilością otworów – tylko w tym samym rozmiarze. Kąt nachylenia otworów może być różny, ale pozycja musi być taka sama. Przedłużenie łącznika i skupienie zanim każdego uderzenia zmniejsza rozmiar deformowania do minimum. Umożliwia łatwe sterowanie i dziurowanie rur o niskiej jakości materiałowej i dużo łatwiejszą tolerancję produkcyjną.
hpmr-a HPMR-A CNC – hydrauliczna maszyna do wykonywania otworów zawierająca pasek zębaty i silnik pomocniczy Właściwości takie jak HPM-M, plus programowalne automatyczne sterowanie z możliwością układania programu nachylenia otworów, hydrauliczny zacisk, cały cykl dziurowania jest zautomatyzowany.
hpml-a HPML-A-1 CNC – hydrauliczna maszyna do wykonywania otworów z liniowym elektrycznym silnikiem Właściwości takie jak HPMR-A, bardzo dobre parametry liniowego silnika elektrycznego, solidna budowa, elektroniczna kontrola uderzeń z podglądem na tablicy rozdzielczej.
hpml-a HPML-A-2 2- liniowa hydrauliczna maszyna CNC do wykonywania otworów zawierająca liniowy elektryczny silnik Właściwości takie jak HPML-A, plus dodatkowy zysk dzięki zastosowaniu 2 – liniowej produkcji z możliwością ustawienia na dwóch liniach od razu.
hpml-a HPML-A-1T Hydrauliczna maszyna CNC do wykonywania otworów zawierająca liniowy elektryczny silnik z możliwością jednoczesnego dwustronnego dziurownia danego profilu Hydrauliczna maszyna CNC do wykonywania otworów zawierająca liniowy elektryczny silnik z możliwością jednoczesnego dwustronnego dziurownia danego profilu
hpml-a HPML-A-2T 2- liniowa hydrauliczna maszyna CNC do wykonywania otworów zawierająca liniowy elektryczny silnik z możliwością jednoczesnego dwustronnego dziurownia danego profilu Właściwości takie jak HPML-A-1T, plus zwiekszony zysk dzieki zastosowaniu 2 linii produkcyjnych (urządzenie do dziurowania ustawia się od razu na dwóch liniach).

Wyposażenie:

  • Głowica wykrawająca 2 narzędziowa ( do szybkiego wykonywania 2 otworów w jednym skoku ) - dostępna tylko w serii HPML-A-T
  • Kompleksowe narzędziowe wyposażenie dla 1 typu profilu o długości 2000 mm
  • Kompleksowe narzędziowe wyposażenie dla 1 typu profilu o długości 3000 mm
  • Kompleksowe narzędziowe wyposażenie dla 1 typu profilu o długości 4000 mm 4000 mm
  • Kompleksowe narzędziowe wyposażenie dla 1 typu profilu o długości 6000 mm